Bali jet lag blues

Autor: Silvia Tuláková | 26.1.2016 o 10:26 | Karma článku: 4,36 | Prečítané:  933x

24. októbra 2015, Kuta, Bali Privítala som samu seba na Bali. Nedarí sa mi vyspať jet lag. Bývam v hoteli za osem eur vrátane raňajok, ktorý je celkom fajn za túto cenu. Bola som na pláži.

Prekvapilo ma špinavé more, špinavá pláž, veľké vlny a fakt, že vo vode sa vyskytovali iba surfisti. Non-stop sa mi niekto prihováral s ponukou plážových atrakcií, ktorá bola relatívne obmedzená. Masáž chodidiel, pivo alebo hodina surfovania. Skúsila som lehátko so slnečníkom.  Vliezla som do vody. More bolo príjemne teplé, ale neodvážila som sa plávať za vlny. Tie patria surfistom. Takisto som sa nechcela veľmi vzdiaľovať od obsahu mojej plážovej tašky, ktorý pozostával z uteráku, knihy, krému na opaľovanie a štyristo eur.

Neskôr som si chcela zameniť peniaze, ale natrafila som na zlodeja. Mohlo mi to dôjsť, keďže mal najlepší kurz široko-ďaleko. Na takýchto si už dám pozor. Urobila som rozhodnutie, že na tomto výlete ma nikto neotiahne.

Okoštovala som miestnu kulináriu a výsledok bol viac ako uspokojivý. Pripomínalo mi to Indiu, ale bolo to jemnejšie. Menej štipľavé a menej mastné. Viac kokosové a nasladlé.

V prvých dvoch dňoch som zostala zaskočená z množstva áut, motocyklov a celkového dopravného chaosu. V tomto ohľade rada všetko prirovnávam k Indii, lebo to je najhoršie, čo som doposiaľ zažila. Po dnešku som skonštatovala, že nový rekord bude držať Bali. Majú tu vážny dopravný problém.

Mala by som spať, sú tri hodiny ráno. Nedá sa mi, nie som unavená. U nás je iba deväť hodín večer. Som už z toho celkom domotaná. Rozmýšľam, ako dlho mi bude trvať, pokiaľ si zvyknem. Na bežný posun času doma si zvykám viac ako týždeň, čiže tu rátam minimálne to isté.

Usudzujem, že to tu je relatívne bezpečné, napriek tomu zostávam na pozore, oči na stopkách. Je na mne vidieť, že som tu nová. Necítim sa vôbec sebaisto a niektorí to chcú využiť. Poznám náturu hinduistov, nemajú problém vyťažiť zo situácie, ak dostanú príležitosť. Po dnešnej skúsenosti v zmenárni je skóre 1:0 pre mňa.

Musím spať, sú štyri hodiny ráno. Ach ten jet lag. Takto ho nevyliečim. 

Pokračovanie zajtra... 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?